You need to be logged in to mark episodes as watched. Log in or sign up.
Season 1
Kocken Leila Lindholm är tillbaka med sin nya sommarserie där hon lagar enkel och snabb mat som passar lika bra en skön dag i hängmattan som till strandfesten nere vid sjön. I
.. show full overview
Kocken Leila Lindholm är tillbaka med sin nya sommarserie där hon lagar enkel och snabb mat som passar lika bra en skön dag i hängmattan som till strandfesten nere vid sjön. I premiäravsnittet lagar hon jordgubbssallad med stekt halloumi, chorizospäckad kyckling och en semifreddo smaksatt med rabarber från det egna landet.
Del 2 av 10. Temat för dagen är svenska klassiker och Leila Lindholm bjuder på sina egna varianter av lax, sill och kanelbullar. Menyn består av gravad lax med smak av fläder och vodka,
.. show full overview
Del 2 av 10. Temat för dagen är svenska klassiker och Leila Lindholm bjuder på sina egna varianter av lax, sill och kanelbullar. Menyn består av gravad lax med smak av fläder och vodka, örtgrillad laxsida med citroner och senapssås, yoghurtsill med chili och basilika samt bruschetta på gårdagens kanelbullar. På en utflykt till grannen Birgitta får hon prova nyslungad honung och bestämmer sig genast för att skaffa ett eget bisamhälle.
If there are missing episodes or banners (and they exist on TheTVDB) you can request an automatic full show update:
Request show update
Update requested