Log in om afleveringen als gekeken te markeren. Inloggen of aanmelden.
Seizoen 2015
Uitzenddatum
Jan 01, 2015
This episode has no summary.
This episode has no summary.
Uitzenddatum
Jan 01, 2015
This episode has no summary.
This episode has no summary.
Uitzenddatum
Jan 01, 2015
This episode has no summary.
This episode has no summary.
Uitzenddatum
Jan 05, 2015
Danskerne har i den grad taget krydstogtsferie til sig, og i dag kan du tage på krydstogt over hele verden - mange af dem begynder sågar i København. Det område, der byder på flest
.. show full overview
Danskerne har i den grad taget krydstogtsferie til sig, og i dag kan du tage på krydstogt over hele verden - mange af dem begynder sågar i København. Det område, der byder på flest muligheder tæt på Danmark er Middelhavet, og det ser "Anne-Vibeke rejser" nærmere på i to programmer, hvor rejsen går med det imponerende skib Equinox fra Celebrity Cruices på en rejse fra Istanbul i Tyrkiet til Rom i Italien.
I det første af i alt to programmer er udgangspunkt Tyrkiets smukke by Istanbul, og derfra går rejsen ud i Middelhavet til den græske ø Mykonos og videre til hovedstaden Athen, hvor Anne-Vibeke besøger det verdenskendte Akropolis.
Undervejs fortæller Anne-Vibeke om livet om bord og taler med en dansker, der har valgt denne form for ferie.
Uitzenddatum
Mrt 02, 2015
This episode has no summary.
This episode has no summary.
Uitzenddatum
Apr 06, 2015
This episode has no summary.
This episode has no summary.
Uitzenddatum
Okt 12, 2015
Østrig er et yndet feriemål for mange campister og det er ganske forståeligt, for østrigerne har en hel særlig evne til at skabe hygge og gode ferieoplevelser. I dette program besøger
.. show full overview
Østrig er et yndet feriemål for mange campister og det er ganske forståeligt, for østrigerne har en hel særlig evne til at skabe hygge og gode ferieoplevelser. I dette program besøger Anne-Vibeke skønne Camping Schluga i Hermagor i Kärnten, der er en utrolig velholdt og interessant campingplads med både flotte faciliteter, wellness-center, swimmingpool, badesø, egen restaurant og masser af aktiviteter for både store og små børn.
Anne-Vibeke ser også nærmere på området og de mange attraktioner, som dalen byder på – bl.a. skiområdet Nassfeld, der er et sandt eldorado for naturelskere om sommeren.
I programmet camperer Anne-Vibeke i telt og fortæller om et helt nyt lufttelt, der er den nye trend inden for telte. Campingpladsen ligger i øvrigt i det skønneste bjergrige område, så her er du virkelig tæt på naturen og den friske luft.
Als er afleveringen of banners missen (en ze staan op TheTVDB), dan kun je een automatische update van de serie aanvragen:
Update van serie aanvragen
Update aangevraagd